תפריט

הורי שכבת יוד  יקרים שלום וברוכים הבאים לחטיבה העליונה!

במסגרת ההתארגנות לקראת שנה"ל תשע"ט מצ"ב הנחיות כלליות בנושא ההתאמות  וכן טבלה המסבירה מה הן ההתאמות הלימודיות אותן משרד החינוך מאשר בבחינות הבגרות, ומה נדרש לאישור כל התאמה. חלק ניכר מן ההתאמות מחייב אישור חיצוני של וועדה של משרד החינוך*** והדיונים בבקשות מתקיימים בחופשת הקיץ שבין כיתה יוד וי"א. לכן,  במהלך שנת הלימודים הקרובה אנו עוסקים בהכנת הבקשות לפי הצרכים הספציפיים של כל תלמיד/ה והדרישות של משרד החינוך.

חשוב מאוד לדעת !! כל תלמיד זכאי לדיון אחד בוועדה המחוזית במהלך לימודיו ולכן במהלך שנת הלימודים הקרובה  אנו צריכים לאתר את מכלול הצרכים ולבדוק את מידת יעילות ההתאמות. 

מכם ההורים אנו זקוקים לשיתוף פעולה בליווי התהליך והעברת המסמכים הדרושים בזמן כדי שיחד נוכל לבנות תיקי בקשה איכותיים ומבוססים.

במהלך המחצית הראשונה של שנת יוד, בכל שאלה ותהיה שיש לכם בנושא, אתם מוזמנים לפנות לבשמת ורננה יועצות ביה"ס (מחנכי הכיתות יודעים לאיזו יועצת להפנות אתכם)

***התאמות שאינן מחייבות אישור חיצוני ינתנו כבר מכיתה יוד במידת הצורך על סמך נוהל האישור הדרוש.

אבחונים –

במרבית ההתאמות יש צורך באבחון בתוקף – כלומר, אבחון שנערך החל מהחופש הגדול שבין כיתה ו' ל-ז' (פירוט לגבי סוג האבחון וההרחבות הדרושות  ניתן למצוא בטבלה)

  • הורים שהעבירו אבחונים לידי ביה"ס עוד בשחר – האבחונים עוברים אלינו למעיין להמשך בדיקה וטיפול, ובמידת הצורך ניצור אתכם קשר להשלמות ותיקונים.
  • הורים שמעוניינים לעשות אבחון בעקבות המלצה של ביה"ס או מסיבות אחרות –  נא לפנות ליועצות של "מעיין" לפני כן לקבלת הנחיות.
  • הורים לתלמידים חדשים במעיין שלא למדו בשחר ויש ברשותם אבחון –  נא להעביר אבחונים לידי היועצות במהירות האפשרית.
  • הורים שיש ברשותם אבחון ולא זוכרים אם העבירו לשחר או לא, וכל עניין אחר – להעביר עותק לידינו ליתר בטחון.

בשל מורכבות הטיפול, יש לקחת בחשבון שאין לנו אפשרות להתחייב לבנות תיק מלא ואיכותי  במקרים בהם האבחונים יגיעו לידינו לאחר 31/12/18 

 

טבלת התאמות לימודיות תשע"ט

 

שתהיה לכולנו שנה מוצלחת!

מיכל פרידמן מזרחי – רכזת התאמות "מעיין"

בשמת לבנה – יועצת

רננה וולף – יועצת

 

 

 

הגדרות כלליות כניסה למערכת